۰

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا

خبری که تکذیب شد/ قصد شرکت در انتخابات شورا را ندارم

دی ۲۲, ۱۳۹۵ در ۱۱:۳۵ ب٫ظ توسط


با توجه به نزدیک شدن به انتخابات شورای شهر اندیمشک بتازگی اخبار ضد و نقیضی در خصوص کاندیدای احتمالی به سرعت در فضای مجازی شهرستان دست به دست میشود تا جاییکه اسامی افراد مختلفی با گرایشات متفاوتی دیده میشود.
به گزارش اندیمشک خبر ، طی روزهای گذشته خبری مبنی بر اعلام آمادگی یکی از فعالان فرهنگی و مذهبی شهرستان جهت حضور در انتخابات آتی شورای شهر منتشر شد که پس از آن خبر مدیر مسئول دفتر خبری اندیمشک جهت بررسی صحت و سقم خبر با نامبرده تماس حاصل نمود که پیرو آن پیام تکذیبه آن شخص برای بخش خبر سایت تحلیلی خبری اندیمشک خبر ارسال شد که متن پیام به شرح ذیل است:
با سلام و عرض ارادت
متاسفانه طی روزهای گذشته خبر آمادگی اینجانب جهت حضور به عنوان کاندیدای احتمالی شورای اسلامی شهرستان در دوره آتی به سرعت در فضای مجازی منتشر شد، لذا بر این شدم مختصری در این خصوص توضیح داده و شایعه منتشر شده (کاندیدای احتمالی شورای شهر) را تکذیب نمایم.
مطابق قانون اساسی، شورای اسلامی مدیریت شهر و روستا را بر عهده دارد. شورا نهادی است که فلسفه آن خدمتگزاری به مردم و همچنین نماد دیگری از اداره کشور بدست مردم است. این جایگاه مهم و سرنوشت ساز مجال خدمت انسانهایی است مومن، متعهد، متخصص و انقلابی که نیازها و مشکلات جامعه و شهر خود را می شناسند و با افکار نو و بهره گیری از خرد جمعی و با استفاده از ابزار و ظرفیت های موجود به دور از نگاه های جانبدارانه در صدد رفع این مشکلات و تقویت امید و نشاط در میان آهاد مردم هستند.
اندیمشک به برکت وجود گروه های مختلف سیاسی، فرهنگی ، اجتماعی و به واسطه وجود طوایف بزرگ و اصیل و همچنین حضور اقشار مختلف مردم همیشه شاهد انتخاباتی پر شور و شعور و با حضور حداکثری و متفاوت با سایر نقاط کشور بوده است.
همین تنوع و تعدد گاه ها منجربه ایجاد اختلاف و عدم وحدت بعد از برگزاری انتخابات شده است. همین عدم وحدت نقطه ای است که مخالفان رشد، توسعه و سازندگی اندیمشک آن را هوشمندانه هدف گرفته اند تا با بهره گیری مناسب از آن به امروز خیلی از مسیر های آبادانی شهرستان را مسدود و یا سخت کرده اند.
رو در رو قرار دادن طوایف، گروه ها و افراد مختلف از جناح های همسو و غیر همسو و ایجاد فتنه و درگیری و کاشتن بذر کینه در بین فعالان اجتماعی تا به امروز ضربات سنگینی را به مردم شهرستان وارد کرده است.
عرصه فعالیت و خدمت در جایگاه شورای شهر اندیمشک ظرفیتی محدود و کمتر از انگشتان دو دست است، اگر بنا باشد دهها برابر ظرفیت فعلی کاندیدا داشته باشیم تا جایی که امروز ما شاهد هر خانه یک کاندیدا هستیم، افراد متعهد، متخصص و توانمند در سیل عظیم کاندیدا غرق خواهند شد و علاوه بر آن باز هم نگاه مردم به جای انتخاب افراد شایسته و متعهد به سمت انتخاب های سیاسی، جناحی، قومی و طایفه ای خواهد رفت و این نگاه همان نگاه و انتخابی است که مخالفان پیشرفت و توسعه اندیمشک در حال طراحی آن هستند.
آیا در ادوار گذشته که مردم را با مهندسی و مدیریت انتخابات با این نگاه و تفکر پای صندوق رای آوردند، چیزی در بر داشت!؟
شاید شورای ما از هر قشر و طایفه و تفکری در خود می دید اما آیا خروجی هم به دنبال داشت!؟
امروز شرایط شهرستان ما متفاوت است، مشکلات و مطالبات مردم بسیار زیاد و بحق هستند. همه ما به ویژه شما عزیزانی که در عرصه رسانه ای و فعالیت های اجتماعی مشغول هستیم وظیفه داریم با ارائه اطلاعات درست به مردم مانع از ایجاد اختلاف در بین اقشار مختلف یا سرکار آمدن شورای ضعیف شویم.
ظرفیت های اندیمشک محدود است اما باید همه آنها را با تلاش کنار هم جمع کنیم و بر مدار وحدت حرکت کنیم شاید اینگونه گره ای از مشکلات مردم باز شود و شهر هم کمی متحول شود. هیچ گروه، جناح، طایفه و دسته ای به تنهایی نمی تواند اندیمشک را آباد کند.
وحدت، وحدت و وحدت تنها کلید رشد اندیمشک است.
ما نباید فراموش کنیم که امروز در شهری گام بر میداریم که نماینده ای(دکتر فریدون حسنوند نماینده اندیمشک در مجلس شورای اسلامی) توانمند و سرشناس در عرصه ملی و منطقه ای دارد و این نیست جز لطف خدا، همت و حمایت بی دریغ مردم و تلاشهای خالصانه و بی منت حسنوندی که خود را وقف اسلام، انقلاب ، ایران و اندیمشک قهرمان کرده است. این چنین فرصت هایی همیشگی نیست و به راحتی بدست نمی آید. از طرفی تفکر مدیریت شهرستان وحدت ملی و سازندگی است. این دو بال نیاز به حمایت دارند ما و شما می توانیم با وحدت بین اقشار و افکار مختلف بخاطر شهرمان بالهای صعود شهرستان را به سمت سازندگی و توسعه قویتر کنیم.
می توانیم با انتخاب افرادی شایسته، خدمتگزار، دلسوز، مردمی و هماهنگ شورایی بسازیم که در کنار مدیریت شهرستان با قدرت حرکت کند و دوره ی طلایی برای اندیمشک رقم بزنند.
درآخر جا دارد از لطف، محبت و ابراز احساسات شما و همکارانتان و همچنین، دوستان، اقوام و بویژه جوانان برومند، مومن و مذهبی هیئت بیت الزهرا(س) اندیمشک که حمایت خود را از این حقیر اعلام نمودند تشکر کنم و امیدوارم خداوند توفیق دهد تا محبت تک تک شما عزیزان را جبران نمایم.
خدایا چنان کن سر انجام کار، تو خوشنود باشی ما رستگار
علی دژدار
۲۲دی ماه ۱۳۹۵

برچسب‌ها, , , , , , , ,

پاسخ دهید